پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - پويش مردمي هر ايراني يك درخت در چالوس برگزار شد
بازدید : 48 9 دی 1400 ساعت 8:17 شماره :92305

پويش مردمي هر ايراني يك درخت در چالوس برگزار شد

 با حضور جمعي از مسئولان و تشكلهاي مردمي پويش مردم هر ايراني يك درخت در محل هتل انقلاب خزر چالوس برگزار شد .
به گزارش روابط عمومي اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان مازندران-نوشهر در اين آيين ابتدا رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان چالوس هدف از اجراي اين پويش را مشاركت مردم ، نهادها و سمن ها اعلام كرد .


هادي بزرگي مازندراني افزود: امروز در اين پويش سراسري به ياد هر شهيد يك هزار اصله نهال در كشور غرس مي شود و به ياد سردار دلها شهيد قاسم و سليماني 200 اصله نهال در چالوس كاشته مي شود .

  


معاون فرماندار چالوس ديگر سخنران مراسم امروز در سخناني بر ضرورت توجه آحاد مردم به منابع طبيعي تأكيد كرد و افزود : از آنجا كه ما در خطه شمال كشور زندگي مي كنيم ارزش واقعي دو موهبت جنگل و دريا را زياد احساس نمي كنيم .


محمدي فيروز در ادامه گفت: كساني كه از ساير مناطق بويژه كويري به غرب مازندران سفر مي كنند تصور بسيار عميق تري نسبت به جنگل و دريا دارند .


 او ارزش  اقتصادي،اجتماعي فرهنگي  و اعتقادي  اين مواهب  را در وجود انسان ها پر اهميت تر دانست و افزود: هرچند نامهرباني هايي در حيطه محيط زيست و منابع طبيعي مي شود كه اين برخوردها مي تواند لطمه بزرگي به اين منابع ارزشمند وارد نمايد .

 


معاون حفاظت و امور اراضي اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري نوشهر نيز در اين مراسم اظهار داشت : پويش مردمي هر ايراني يك درخت با مشاركت بيش از 70 دستگاه و نهادها در كشور امروز به طور رسمي از جوار بارگاه ملكوتي امام هشتم عليه السلام در مشهد مقدسآغاز مي شود .


او افزود: اين پويش با دو هدف ارامش و امنيت زيست محيطي براي كاهش نگراني مردم به لحاظ آب  وهوايي و مشاركت دادن مردم براي حفظ فضاي سبز و احياي آن صورت مي گيرد .


او با اشاره به آتش سوزي هاي اخير در منطقه كجور حضور مردم را به نوعي پويش مردمي براي حفاظت از منابع طبيعي و اطفاي حريق دانست و افزود: متاسفانه در اين آنش سوزي ها به 107 هكتار از اراضي جنگلي در غرب مازندران به صورت سطحي خسارت وارد شد .


بائي لاشكي در اين مراسم به حوزه عملكرد منابع طبيعي غرب مازندران در  ازاد سازي ساحل اشاره كرد و افزود: از 137 هكتار نوار ساحلي تاكنون 106 هكتار آن آزاد سازي و در دسترس عموم قرار گرفت.


در پايان اين مراسم كه با سخنان مديرعامل هتل انقلاب خزر صورت گرفت تعدادي نهال به ياد شهدا و سردار شهيد حاج قاسم سليماني غرس شد .


گفتني است در اين مراسم چند تن از روساي شهرستان چالوس ، هلال احمر و تشكلهاي مردمي حضور داشتند و به ياد شهدا نهال كاشتند

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :