پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - عقب نشینی زمین خواران در نوشهر
بازدید : 11 27 تير 1400 ساعت 9:2 شماره :87197

عقب نشینی زمین خواران در نوشهر

 ۳۰ هزار مترمربع زمین ملی و ۱۳ سرای دامداری غیرمجاز و آلاچیق چوبی در منطقه چلندر بخش مرکزی نوشهر رفع تصرف شد.

 به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز مازندران، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران - نوشهر با بیان اینکه امروز ۱۳ حکم قضایی با حضور دادستان نوشهر در این منطقه اجرا شد، گفت: ۱۳ سرای دامداری غیر مجاز و آلاچیق چوبی در منطقه چلندر بخش مرکزی نوشهر تخریب و ۳۰ هزار مترمربع از عرصه‌های منابع طبیعی منطقه آزادسازی شد.

عبدالرضا سنگاری بر ضرورت برخورد قاطع با متخلفان و متصرفان اراضی منابع طبیعی تاکید کرد و افزود: یگان حفاظت با اجرای گشت و مراقبت مستمر از عرصه‌های منابع طبیعی و با همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی با افراد سودجو و متجاوز به عرصه‌های ملی مقابله خواهد کرد و در این زمینه نیز هیچ گونه اغماضی صورت نخواهد گرفت.

او مهمترین راه پیشگیری از تصرف اراضی ملی و ساحلی را تهیه نقشه کاداستر دانست و گفت: برای تمامی اراضی ملی و ساحلی زیر پوشش این اداره کل در حال حاضر نقشه حدنگاری (کاداستر) تهیه شده است.

سنگاری افزود: ۵۳۴ هزار و ۳۲۸ هکتار اراضی ملی حد نگاری انجام گرفته که از این میزان ۱۱۰ فقره سند ترک برگ با مساحت ۳۳۰ هزار و ۷۷۶ هکتار صادر و مابقی اراضی ملی نیز در ادارات ثبت شهرستان در مرحله صدور اسناد تک برگ می‌باشد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران - نوشهر گفت: حدنگاری ساحلی به طول ۱۳۷ کیلومتر و با مساحت ۸۲۲ هکتار انجام شد و برای ۳۱۰ هکتار نیز اسناد تک برگ صادر و مابقی در ادارات ثبت شهرستان در مرحله صدور اسناد تک برگ قرار دارد.

او از مردم خواست در صورت مشاهده تخلف، تخریب و تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی می‌توانند مراتب را با شماره تلفن ۱۳۹ و یا ۱۵۰۴ به اداره منابع طبیعی و یا به پلیس ۱۱۰ اعلام کنند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :