پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - تلاش نیروهای جهادی برای اطفای حریق کجور/ ۲۱ هکتار از عرصه جنگلی منطقه کجور طعمه حریق شد
بازدید : 11 1 اسفند 1399 ساعت 9:46 شماره :82423

تلاش نیروهای جهادی برای اطفای حریق کجور/ ۲۱ هکتار از عرصه جنگلی منطقه کجور طعمه حریق شد

 

عبدالرضا سنگاری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در چالوس اظهار کرد: آتش به تقریبا ۲۱ هکتار از جنگل خسارت وارد کرده، مهار این آتش‌سوزی به علت ارتفاع زیاد، صعب‌العبور بودن و صخره‌ای بسیار سخت بود که بالاخره در بامداد پنجشنبه مهار شده است.

سنگاری گفت: پس از وقوع آتش در عرصه‌های جنگلی، ۱۲۰ نیروی حفاظت منابع طبیعی با همکاری یگان محیط زیست، سپاه، بسیج، هلال احمر و مردم اعزام و با تلاش فراوان بامداد پنج‌شنبه موفق به مهار آتش شدند، در حال حاضر منطقه از برف و باران پوشیده شده است.

بسیج و سپاه در همه عرصه‌ها پای کار هستند و این بار برای مهار آتش در منطقه جنگلی کجور نیروهای بسیجی و سپاهی به جبهه جهادی رفتند.

حسین جناسمی فرمانده سپاه نوشهر درباره آتش‌سوزی جنگل‌های نهررود با استفاده از ظرفیت بسیج و سپاه گفت: طی آتش سوزی در منطقه کجور سپاه و بسیج با همراه منابع طبیعی، محیط زیست و مردم از همان ساعات اولیه به‌منظور اطفای حریق و مهار آتش‌سوزی حضور یافتند.

وی اظهار کرد: در این راستا بیش از ۳۰ نفر از نیروهای بسیجی و پاسداران برای کمک به اطفا حریق از همان ساعات اولیه آتش سوزی اعزام شده بودند.

فرمانده سپاه نوشهر بیان کرد: با ورود و به کارگیری این تعداد نیرو در محل حادثه، با کمترین امکانات  آتش سوزی مهار شد.

به گزارش فارس،  جناسمی فرمانده سپاه نوشهر به‌صورت میدانی در عملیات مهار آتش حضور داشت.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :