پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 5هزار هکتار به وسعت جنگلهای غرب مازندران افزوده شد
بازدید : 30 28 بهمن 1399 ساعت 16:27 شماره :82338

5هزار هکتار به وسعت جنگلهای غرب مازندران افزوده شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران-نوشهر از افزایش 5 هزار هکتاری جنگل در غرب مازندران خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی نوشهر ، عبدالرضا سنگاری پیش از ظهر امروز در جمع اعضای هیات های کوهنوردی چالوس ونوشهر با اعلام این خبر افزود: در غرب مازندران سه هزار هکتار مرز مشترک با مستثنیات اشخاص داریم که تاکنون توانستیم حدود 600 هکتار مرز مشترک را با "بنچ مارک" مشخص نماییم . 

 

وی که در محل سالن جلسات این اداره کل سخن می گفت خطاب به کوهنوردان گفت: انس و الفت و روح لطیفی که شما کوهنوردان با طبیعت دارید همواره وجود دارد و می توانیم همکاری های خوبی در زمینه اطفاء حریق و جلوگیری از تخریب منابع طبیعی داشته باشیم .

این مقام مسئول برگزاری کارگاه آموزش – ترویجی همیاران طبیعت را گامی موثر در شناخت بیشتر اهداف منابع طبیعی قلمداد کرد و خاطر نشان ساخت : با هماهنگی اداره آموزش ترویج اداره کل کارت همیار طبیعت صادر می شود . 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران-نوشهر در خصوص واگذاری معادن درغرب مازندران تصریح کرد: حوزه غرب مازندران کمترین واگذاری معادن را دارد و برخی از معادن درجه 2 محسوب شده و اکتشاف آن زیر زمین صورت می گیرد .

سنگاری بر لزوم همکاری های دوجانبه در زمینه حفظ و حراست از عرصه های منابع طبیعی تاکید کرد .

 

دراین کارگاه آموزشی تنی چند از کوهنوردان خواسته های خود را در زمنیه حفظ عرصه های جنگلی مطرح کردند .

پیش از سخنان مدیرکل منابع طبیعی نوشهر ، رئیس اداره آموزش،ترویج و مشارکتهای مردمی اداره کل در سخناني اهداف برگزاری این کارگاه را بر شمرد و افزود: یک میلیون خانوار از عرصه های منابع طبیعی ارتزاق مي كنند . 

عارف سالاریان افزود: یکی از اهداف این کارگاه شناخت بیشتر کوهنوردان با شرح وظايف همیار طبیعت و مروج افتخاری است . 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :