پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - پيام مديركل منابع طبيعي نوشهر به مناسبت نهم مرداد ماه روز جهاني جنگلبان
بازدید : 69 15 مرداد 1399 ساعت 11:23 شماره :75571

پيام مديركل منابع طبيعي نوشهر به مناسبت نهم مرداد ماه روز جهاني جنگلبان
 

"جنگلبان" واژه يي آشنا براي تمامي مردمان سرزمينم هست كه همواره نامش و يادش با جنگل و طبيعت گره خورده است . داستان هاي مادر بزرگ و پدر بزرگ ها با عمو جنگلبان و در كتابهاي داستاني نيز نام جنگلبان حماسه ساز بود . مردي كه نمي گذاشت درختي از بين برود و به بها و بهانه يي از ادامه حيات ساقط شود .

براي جنگلبان ، كه با دستان تهي اش اما با دل وسيع و بزرگش پهناي جنگل را در مي نوردد تا نگاهبان صديقي براي طبيعت باشد ؛امروز پاسداشتي است براي تمامي زحمات و تلاشهاي جنگلباناني كه بي وقفه براي حيات و نجات جنگل از دست زياده خواهان و سودجويان كه كمر به قتل و نابودي درخت و جنگل مي بندند .

آري اين جنگلبان است كه خود را به دل حوادث و رويدادهاي تلخ جنگل ميزند تا بلكه دامن سبز جنگل و مرتعي از شعله هاي افروخته از كينه و جهالت كمتر آسيب ببيند .

درود بر شرف تمامي جنگلباناني كه از سالهاي دور از بدو تاسيس سازمان جنگلباني كشور تاكنون جان شيرين شان را براي دفاع از تماميت و هستي جنگل نثار كردند و آنان كه در يكصد سال اخير ، سي سال خدمت صادقانه شان را در زير درختان جنگل و دربيابان هاي تفديده از غرب تا شرق و از شمال تا جنوب گذراندند و بافتخار بازنشستگي نائل آمدند .

جا دارد به يمن اين روز يادي كنيم از شهداي جنگلباني و ايثارگراني كه در مقابل زياده خواهان سينه سپر كردند و براي هميشه تاريخ جاويدان شدند .

بنده زحمات و تلاشهاي همكاران عزيز و دلسوزم را كه در خط مقدم جبهه حفاظت از عرصه هاي جنگلي و مرتعي در دور دسترس ترين مناطق شرف حضور دارند تا عرصه هاي منابع طبيعي حفظ و نگهداري شود ارج مي نهم وبراي يكايك شما عزيزان و پاسداران سرسبزي غرب مازندران سلامتي و بهروزي مسئلت مي نمايم .

اميدوارم همواره با كوشش فراوان در حفظ و حراست از جنگلها و مراتع موفق و تأييدات الهي باشيد .

 

                       عبدالرضا سنگاري

      مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري استان مازندران-نوشهر

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :