پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - هوشیاری نیروهای حفاظتی منابع طبیعی مانعی برای زیاده خواهی متجاوزین
بازدید : 312 18 تير 1399 ساعت 9:59 شماره :74653

هوشیاری نیروهای حفاظتی منابع طبیعی مانعی برای زیاده خواهی متجاوزین
 

حمیدرضا رحیمیان رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رامسر اعلام داشت افزایش بی رویه و کاذب قیمت زمینها در منطقه شمال سبب افزایش نرخ سودجویی نسبت به تجاوز و تعدی به اراضی ملی در حاشیه روستاها گردید به همین منظور ضرورت ویژه توجه همه دستگاه‌های اجرایی متولی بیش از پیش محسوس می‌باشد.

همچنین وی گفت: دهیاران و شوراها به عنوان نزدیگترین بازوهای اجرائی دولت در راستای حفظ انفال بوده که می طلبد همکاری و همراهی شایان توجه ای داشته باشند و هر گونه نگاه سودجویانه محدوده روستا را رصد و در گام نخست برخورد نموده و صورت ضرورت مراتب را سریعا به بخشداری ها و منابع طبیعی گزارش نمایند .

منابع طبیعی متعلق به همه آحاد جامعه بوده و در مدیریت پایدار بایستی به حفظ و بقاء آن برای نسلهای بعدی توجه ای ویژه داشت و اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رامسر با گشت هاو مراقبت های شبانه روزی اجازه هیچ گونه سود جویی را در عرصه های منابع طبیعی نخواهد داد .

رحیمیان همچنین اعلام داشت :

اجرای تبصره ذیل ماده ۵۵ در منطقه ایزکی نمونه با تصرف عدوانی مساحت ۱۰۰۰ متر مربع از اراضی ملی به ارزش تقریبی بیش از ۳۰ میلیارد ریال بوده که با تلاش همکاران خوبم در واحد منابع طبیعی و آبخیزداری چالکرود و  همکاری یگان حفاظت منابع طبیعی از ید متصرف خارج و به منابع طبیعی باز گردانده شد .

در پایان ایشان گفت :

همه مردم میتوانند در پویش

 

 #من یک جنگلبان هستم #

 

کلیه اخبار حوزه منابع  در خصوص تجاوز به اراضی ملی ،آتش سوزی و قاچاق چوب را به شماره یگان امداد جنگل و مرتع به شماره ۱۵۰۴ اطلاع رسانی نمایند .

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :