پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - هشدار منابع طبیعی نسبت به خطر آتش سوزی در جنگل ها و مراتع غرب مازندران
بازدید : 103 15 خرداد 1399 ساعت 11:58 شماره :73292

هشدار منابع طبیعی نسبت به خطر آتش سوزی در جنگل ها و مراتع غرب مازندران
 

در اطلاعیه سه شنبه شب این اداره کل از کشاورزان، دامداران، گردشگران و تمام کسانی که در محیط های طبیعی و باز برای فعالیت یا تفریح حاضر می شوند، خواسته شده است از روشن کردن آتش تا اطلاع ثانوی بطور جدی خودداری کنند.

 بنابر این گزارش همچنین تاکید شده است تا همه مردم از رها کردن ته سیگار یا چوب کبریت استفاده شده در طبیعت و مکان های مستعد آتش سوزی خودداری کنند.

 منابع طبیعی غرب مازندران در این اطلاعیه تاکید کرد که مردم از سوزاندن بقایای محصولات کشاورزی در مزارع و رها کردن مواد شیشه ای (نظیر انواع بطری شیشه ای و پلاستیکی) در داخل جنگل ها و مراتع خود داری کنند چرا که این اشیا همانند عدسی ذره بین عمل کرده و موجب اشتعال علوفه خشک کف جنگل ها و مراتع گردیده و کانون های آتش در مناطق ایجاد می کند.

در این اطلاعیه از شهروندان تقاضا شده است که با مشاهده آتش سوزی، مراتب را به ادارات حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ها ، محیط بانی ها، شوراهای اسلامی شهرها و روستاها و دهیاری ها اطلاع دهند تا با بسیج امکانات و هماهنگی های لازم جهت اطفاء حریق اقدام شود.

هواشناسی مازندران نیز پیش بینی کرد که دمای هوا در این مدت برای مناطق کوهستانی و سردسیری تا ۳۵ درجه افزایش یابد و این موج گرمایی همراه با وزش بادهای شدید گرم باشد.

استان مازندران ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار مساحت دارد که ۵۳۰ هزار هکتار از این مساحت استانی را عرصه های حفاظتی زیست محیطی در بر گرفته که ۴۹۰ گونه جانوری در این عرصه های زیست محیطی زیست می کنند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :